332936. BARNSERVIS / DOCKSERVIS, 15 delar, porslin, "Pyret", Wilhelm Kåge, Gustafsberg, 1900-talets första hälft.
1 st kaffekanna, höjd 13 cm.
6 st koppar, höjd 3,5 cm.
6 st fat, diameter 9,5 cm.
1 st gräddkanna, höjd 4,5 cm.
1 st sockerskål, diameter 6,5 cm.
Bruksslitage, gräddkanna med nagg.