332870. SERVIS, 92 delar, porslin, Rosenthal, Bavaria, Tyskland.
19 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 entrétallrikar, 12+8 assietter, ett par såsskålar, kanna, 12 tekoppar med fat, 5 kaffekoppar med fat, tekanna, sockerskål, gräddkanna, 5 uppläggningsfat, uppläggningsskål.
Bruksslitage. Tekanna med nagg.