3326306. EN LACKERAD EKBYRÅ.
3326306. EN LACKERAD EKBYRÅ.
Den sluttande toppen som innehåller sju duvahål ovanför sju ordnade stationära lådor. Ett skjutlock avslöjar ett ”hemligt” inre förvaringsutrymme. Nedan finns två korta lådor över två långa graderade lådor, alla med mässingsdrag, stående på konsolfötter. Vissa låsmekanismer men ingen nyckel. Höjd 108cm x Bredd 96cm x Djup 53cm.
Allmänt slitage med märken, repor och blekning. Vissa förluster mindre skador. Anmärkningsvärda fläckar på inredningen. Lådorna går något smidigt. Se bilder online.