BJÄLLERKRANS, för häst, läder och mässing, Nils Petter Linderberg, Sundswall. 1800-tal.

332532. BJÄLLERKRANS, för häst, läder och mässing, Nils Petter Linderberg, Sundswall. 1800-tal.

Längd 47 cm. 9 st bjällror, diameter 6 - 8 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage, 2 st bjällror med defekt och spricka.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 6 628