PARTI glas/keramik, lampkupor.

332304. PARTI glas/keramik, lampkupor.

3 st iriserande glaskupor, jugend, botten diam 6 cm.
Glaskupa, veckad kant, botten diam 6 cm.
Blått glas, 4 st, Bohusslöjd, höjd 15,5 cm.
Fotogenlampa, miniatyr, blått glas, höjd 29 cm.
Vas, keramik, Gefle "Röd Rubin".
Glaskaraff med knopp. Flaska, blått glas.

Blå flaska med smärre nagg, karaff med bottennagg, övrigt slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 266