332273. SERVIS, 66 delar, "Blå eld", Hertha Bengtsson, Rörstrand.
7 vita tallrikar, 8 blå tallrikar, 12 djupa vita, 1 kanna, 1 sockerskål, 1 gräddkanna, 9 assietter vita, 8 assietter blå, 11 skålar, blå, 1 skål vit, 6 fat olika storlek blå, 1 skål blå.
2 vita tallrikar med nagg, gräddkanna lagad, 1 vit skål med värmeskada, slitage.