Dekor av näckrosblad. Bredd ca 2,8 cm. Längd ca 17,5 cm. Vikt ca 23,3 gram.
Bruksslitage. Extra hål för säkerhetskedja, möjligen kompletterad säkerhetskedja. Smärre bucklor på kanter.