3321650. LE CORBUSIER (1887-1965). La Main Open.
Le Corbusier (1887-1965), La Main Ouverte, färglitografi, 1963, monogram i sten och daterad ”L-C 23 8 63", ca. 65 x 50 cm (arkstorlek), inramad bakom glas, ca. 80,5 x 60,5 cm.
Lite brunad överlag. Övre vänstra fäste lätt penetrerande. Ej inramad, undersökt.