SONNA ROSÉN. karmstol, "Solfjäder", Gemla möbelfabrik, modellen formgiven 1948.

3321030. SONNA ROSÉN. karmstol, "Solfjäder", Gemla möbelfabrik, modellen formgiven 1948.

Björk, spjälad rygg.
Sitthöjd 41,5 cm, bredd 60 cm, djup ca 60 cm, rygghöjd ca 74,5 cm.

Bruksslitage, påbörjad renovering, lös senare dyna, fanérskador, märken.

Sonna Rosén (1920–2007)

Gör en kostnadsfri värdering!

Björk, spjälad rygg.

Sonna Rosén (1920–2007)

Antal besök: 814