MATSERVIS, 58 delar, porslin, Winifred, Rosenthal, 1900-tal..

33200. MATSERVIS, 58 delar, porslin, Winifred, Rosenthal, 1900-tal..

12 flata tallrikar, diameter 24,5 cm.
12 djupa tallrikar, diameter 24, 5 cm.
12 assietter, diamteter 22.
11 assietter, diameter 18 cm.
2 skålar, diameter 23 - 25,5 cm.
Terrin med lock.
2 uppläggningsskålar, längd 26 cm.
5 uppläggningsfat, längd 25 - 38,5 cm.
Såskanna.
3 tekoppar med fat samt assiett av annat märke medföljer.

Bruksslitage, smuts.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 assietter, diamteter 22.
11 assietter, diameter 18 cm.
Terrin med lock.
Såskanna.

Bruksslitage, smuts.

Antal besök: 1 502