LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal, höjd 76 cm.

331927. LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal, höjd 76 cm.

5 hållare för ljus samt 4 ljuspunkter.
Diameter ca 51, höjd 76 cm.

Bruksslitage, vissa av ljusarmarna är lite böjda samt saknar några prismor. Ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter ca 51, höjd 76 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 901