3316202. ROLLING STONES AUTOGRAF.
Ett autografalbum som innehåller underskrifter av The Rolling Stones över tre sidor. Keith Richards har signerat i Biro och de andra med blyerts. På samma sida som Brian Jones (på baksidan av Keith Richards sida) finns signaturerna av Donald Peake och Jim Gordon, gitarristerna för The Everly Brothers som toppade räkningen på den första brittiska turnén för The Rolling Stones. Albumet mäter 9cm x 12cm. Proveniens: Säljaren samlade personligen signaturerna efter att ha deltagit i konserter på 1960-talet i Ipswich, Storbritannien. Autentiserad av Garry King från Autographica, med COA.