STRÖSOCKERSKÅL, silver, Ludwig Neresheimer, Tyskland, 1900-talets början Vikt 400 gram.

331441. STRÖSOCKERSKÅL, silver, Ludwig Neresheimer, Tyskland, 1900-talets början Vikt 400 gram.

Empirestil. Dekor av antikiserande man. Hänklar med dekor av svanhuvud. Längd 24 cm, höjd 18 cm.

Mindre bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre bucklor.

Antal besök: 764