Tillverkningsår: 1300-tal
Konstperiod: Muromachi (1392–1573)
Svärdsperiod: Koto (800-1596)
Signerad, men är svårtolkad pga ålder.
Tillverkningsår: 1300-tal
Svärdsperiod: Koto (800-1596)