GLAS, 46 delar, Orrefors, 1900-tal.

330910. GLAS, 46 delar, Orrefors, 1900-tal.

12 ölglas, höjd 11,5 cm.
10 vitvinsglas, 11 cm.
8 selterglas, 8 cm.
8 likörglas, 8 cm.
4 rödvinsglas, 13 cm.
4 snapsglas, 9,5 cm.

Bruksslitage, nagg förekommer, monogrammärkta.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 ölglas, höjd 11,5 cm.
10 vitvinsglas, 11 cm.
8 selterglas, 8 cm.
8 likörglas, 8 cm.
4 rödvinsglas, 13 cm.
4 snapsglas, 9,5 cm.

Antal besök: 1 117