Enlåsposition. Stämplade "Hiatt, Warranted Wrought, Hard" samt numrerade "146" på fängsel samt nyckel. Konstruktörsstämpel "J" finns på låskolvens undersida.
Längd 24 cm.
Längd 24 cm.