HANDFÄNGSEL, metall, Hiatt Darby, Warranted Wrought, 1800-tal.

330755. HANDFÄNGSEL, metall, Hiatt Darby, Warranted Wrought, 1800-tal.

Enlåsposition. Stämplade "Hiatt, Warranted Wrought, Hard" samt numrerade "146" på fängsel samt nyckel. Konstruktörsstämpel "J" finns på låskolvens undersida.
Längd 24 cm.

Bruks-och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 24 cm.

Antal besök: 1 945