ARNOLD SCHATZ. Segelbåtar i månskenet, uttryckligen presenteras.

330680. ARNOLD SCHATZ. Segelbåtar i månskenet, uttryckligen presenteras.

Arnold Schatz (1929 Stepenitz - 1999 Bielefeld), i detta parti otypisk oljemålning på duk, 1960/70-tal, signerad nedre högra, oramad. Mått ca. 80 x 60 cm.

Mindre tecken på åldrande.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre tecken på åldrande.

Antal besök: 1 562