330397. BARSTOLAR, 6 st, trä, skinn och metall, 1900-talets andra hälft.
Trästolar med fasta stoppade sitsar klädda i vinrött skinn. På metallben med fotställ klädda i svart plast.
Sitthöjd 63 cm.
Bruksslitage, fläckar på metall och trä, skinn med bristningar och med märken.