CHIFFONJÉ med stenskiva, sengustaviansk, 1800-tal.

330173. CHIFFONJÉ med stenskiva, sengustaviansk, 1800-tal.

I två delar med draghandtag, lös stenskiva i kolmårdsmarmor.

Längd 118 bredd 55,5 höjd 120,5 cm.

Slitage, skador, sprickor. Beslag och dekorlister skadade, saknas delvis, delvis lösa.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 130