330156. SPELBORD, med klaff, trä, 1900-tal.
På fyra svarvade ben. Skuren dekor. Bordsskiva vridbar så kan klaff kan hållas uppe.
Längd 89,5 cm.
Bredd 45,5 cm.
Höjd 73,5 cm.
Totalbredd 92 cm.
Bruksslitage, extensiva fläckar på skiva, slagmärken, ställvis hårdare slitage.