SAMOVAR, 3 delar, mässing, Ryssland, 1800-talets slut.

330069. SAMOVAR, 3 delar, mässing, Ryssland, 1800-talets slut.

Med bricka och skål. Skålen stämplad 1882.
Samovarens höjd 46 cm.

Åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Samovarens höjd 46 cm.

Åldersslitage.

Antal besök: 1 920