GUNNAR NYLUND. skulptur, "Falkenerare", på sockel av trä, stengods, Rörstrand, signerad Nylund.

3298618. GUNNAR NYLUND. skulptur, "Falkenerare", på sockel av trä, stengods, Rörstrand, signerad Nylund.

Andrasortering.
Höjd inklusive sockel 32 cm, bredd ca 30 cm, djup ca 25 cm.

Andrasortering, bruksskick, märken.

Gunnar Nylund (1904–1997)

Gör en kostnadsfri värdering!

Andrasortering.

Gunnar Nylund (1904–1997)

Antal besök: 741