Soffbord med svarvade ben på lejonfötter av mässing, skiva med pärldekor. Längd 115, bredd 58, höjd 60 cm.
Tidningsbord i rokokostil med fräst skiva. Längd 59,5, bredd 34, höjd 57 cm.
Fyra stolar i nyrokokostil med fasta stoppade sitsar. Sitthöjd 45 cm.
Bruksslitage, slagmärken, lackkrackelyr, bord rangliga, ej genomgånget.