Tresits. Stoppad rygg, sittdyna och stoppade kortsidor. Sittdyna och sittdel löstagbara. Skurna dekorer och skuret krön.
Längd ca 200 cm.
Bruksslitage, slagmärken, fanérskador.
Längd ca 200 cm.