3297118. TAKPENDEL, Grubert, Danmark 1970-tal.
Takpendel, två skärmar, kontursågad plast. Etikettmärkt Grubert. Danmar 1970-tal.
Mått diameter ca 55 cm
Höjd ca 25 cm.
Mindre ytslitage och smuts. Fungerade vid inskrivningstillfället, ingen funktionsgaranti lämnas.