ALLMOGEFÖREMÅL, 4 st, 18/1900-tal.

329681. ALLMOGEFÖREMÅL, 4 st, 18/1900-tal.

Hästsadel(?) av trä och järn med läderband.
Nätkorg av metall med trähandtag, troligen för popcorn.
Två bältbjällror, remmar av läder och bjällror av mässing.

Bruksslitage, rostanlupet, skador, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 324