MATTA, gobelängteknik, "Tånga brun och grön" Barbro Nilsson, Märta Måås-Fjetterström AB, ca 283 x 193 cm.

329385. MATTA, gobelängteknik, "Tånga brun och grön" Barbro Nilsson, Märta Måås-Fjetterström AB, ca 283 x 193 cm.

Monogramsignerad BN samt märkt AB MMF.
Formgiven 1955.

Slitage. Skada på höger sida, övre hörn. Fransskador. Fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Formgiven 1955.

Antal besök: 5 468