3291504. CEES BRAAKMAN. Pastoe teakskänk 'DU03'.
Design: 1958, Nederländerna.
Teakfaner, svarta plasthandtag, svartmålade fyrkantiga stålfötter.
ca Höjd 72 cm x B 226 cm x D 45 cm.
Tecken på ålder och användning. Fläckar på täckplattan, gnidmärken och repor.