Byrå, Svenska Möbelfabriken, längd 80, bredd 28,5, höjd 43 cm. Satsbord, största måttet längd 49, bredd 37, höjd 50 cm.
Slitage. Satsbord med fläckar/solblekt. Enstaka fanerskador.