MATBORD, idegran, engelsk stil, med 2 iläggsskivor, 1900-tal.

329044. MATBORD, idegran, engelsk stil, med 2 iläggsskivor, 1900-tal.

Mässingsskodda ben med hjul. Höjd 77 , diameter 107 cm.
Utfälld längd 212 cm. Metallfästen undertill, till skivorna. Stödben fälls ut när bordet dras isär.

Visst slitage, smärre repor, ett par stödben är lösa.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 3 182