MATBORD, idegran, engelsk stil, med 2 iläggsskivor, 1900-tal.
329044. MATBORD, idegran, engelsk stil, med 2 iläggsskivor, 1900-tal.
Mässingsskodda ben med hjul. Höjd 77 , diameter 107 cm.
Utfälld längd 212 cm. Metallfästen undertill, till skivorna. Stödben fälls ut när bordet dras isär.
Visst slitage, smärre repor, ett par stödben är lösa.