TVÄTTGRYTA koppar, 1800-/1900-tal, med smidesställning.

329018. TVÄTTGRYTA koppar, 1800-/1900-tal, med smidesställning.

Koppargryta med runda handtag, på ställning, totalhöjd 68 cm.
Grytan exklusive handtag, höjd 31, diameter 56 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 4 566