Spegellampett med förgylld ram, ca 1820/40-tal. Empire.

32865. Spegellampett med förgylld ram, ca 1820/40-tal. Empire.

Bronserad. För 2 ljus. Ljusarmar av mässing. Genombrutet krön med dekor av lyra
70 x 60 cm.

Lyran skadad.

Gör en kostnadsfri värdering!

70 x 60 cm.

Lyran skadad.

Antal besök: 1 160