GERT MARCUS. Skulptur, glasmosaik, signerad och daterad GM -66.

328596. GERT MARCUS. Skulptur, glasmosaik, signerad och daterad GM -66.

Gert Marcus 1914-2008.
Konkav form med färgdispositioner.
Diameter ca 30 cm.
Utställd tidigare på Doktor Glas, Stockholm 1970, katalognr 25.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gert Marcus 1914-2008.
Diameter ca 30 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 5 489