328497. KRISTALLKRONA, barock stil, 3 ljuspunkter, 1900-talets första hälft.
3 ljuspunkter. Mässingsstomme
Elektrifierad.
Dekor med wachtelprismor och rosetter
Slipad bottenkula. Centralt spjut
Lampans höjd 42 cm.
Bruksskick
El ej funktionstestad
OBS hänger i elsladd på bild.