FAT, tenn, 3 st, 1700-/1800-tal.

328272. FAT, tenn, 3 st, 1700-/1800-tal.

Fat stämplat DE R4=1847, Kalmar, diiameter 31 cm.
Fat rokoko, otydlig stämpel, diameter 22 cm.
Fat, slät, med vapen, otydlig stämpel, diameter 17,5 cm.

Slitage, repor, bucklor, skador, större fatet med sprickor i bräm.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 024