328272. FAT, tenn, 3 st, 1700-/1800-tal.
Fat stämplat DE R4=1847, Kalmar, diiameter 31 cm.
Fat rokoko, otydlig stämpel, diameter 22 cm.
Fat, slät, med vapen, otydlig stämpel, diameter 17,5 cm.
Slitage, repor, bucklor, skador, större fatet med sprickor i bräm.