327754. UNBEKANNTER KÜNSTLER. Efter. MARY MED JESUS BARN.
Maria med Jesusbarnet, olja på duk, troligen sent 1800-tal: Jhd. , målad efter Raphael Santi: Raffaello Santi, (Raphael): Madonna del Cardellino (Madonna med Siskin, c.1506)
, duk fördubblats.
Mått: 90 x 68 cm (höjd x bredd).
Delvis stötar och rivning till höger. Inramad craquelee.
, duk fördubblats.