SKULPTUR samt FAT, keramik, Rolf Berg, Torshälla, samt Gunnar Nylund, Rörstrand. 1900-tal.

327570. SKULPTUR samt FAT, keramik, Rolf Berg, Torshälla, samt Gunnar Nylund, Rörstrand. 1900-tal.

Äpple, Rolf Berg, höjd 11 cm.
Fat, lövformat, Gunnar Nylund, längd 14 cm.

Bruksslitage, mikrosläpp i glasyren på lövets spets.

Gör en kostnadsfri värdering!

Äpple, Rolf Berg, höjd 11 cm.

Antal besök: 1 884