BOK, Meissner Porzellan, (Meissen), Von Karl Bergling. Tyskland. 1900.

327558. BOK, Meissner Porzellan, (Meissen), Von Karl Bergling. Tyskland. 1900.

Karl Berling. Leipzig: F.A. Brockhaus, år 1900. Text på tyska. Mått, 39,5 x 30 cm. 211 sidor, med 15 chromolitografier, 15 heliogravyrer, 1 markentafel, och 219 illustrationer i texten. Orginalbindning.

Slitage, revor, märken, skador samt lös ryggdel. Förstärkt med tejp invändigt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 693