Märkta "Jaeger&Co, Bavaria", (Marktredwitz, Bavaria 1898-1923). Även märkt "Charlotte" och "Trinnon"
12 mattallrikar diam 25,5 cm
12 djupa tallrikar diam 25 cm
12 förrättstallrikar
12 assietter
3 ovala uppläggningsfat
2 långsmala uppläggningsfat längd 25 cm
2 kantiga skålar ca 24x24 cm
2 kantiga skålar ca 19x19 cm
1 karott
2 såssnipor Längd 22 cm
+ 1 kanna utan lock.
Visst slitage, någon mindre nagg.
12 mattallrikar diam 25,5 cm
12 djupa tallrikar diam 25 cm
12 förrättstallrikar
12 assietter
3 ovala uppläggningsfat
2 kantiga skålar ca 24x24 cm
2 kantiga skålar ca 19x19 cm
1 karott
2 såssnipor Längd 22 cm
+ 1 kanna utan lock.