NIELS BACH. Soffbord/soffbord av teakträ, Danmark, 1970-tal.
3272804. NIELS BACH. Soffbord/soffbord av teakträ, Danmark, 1970-tal.
Niels Bach, soffbord/soffbord, Danmark, 1970-tal, teakträ, med bågformade ben och oval bordsskiva, stämplat på undersidan,
Mått ca.: h. 50 cm, b 134 cm, djup 79 cm.
Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, på ställen repor, stötar och missfärgning.