3272255. WHB. Modulärt steghyllsystem från 1960-talet.
WHB, modulärt stegställ/hyllsystem från 1960-talet, hyllsystem bestående av tre stegar av svartlackerad metall, fyra stabiliserande kors, två kroppar och åtta hyllor;
Mått ca.:
1 kropp - H. 47 cm, W. 71 cm, djup 36 cm,
1 kropp - h. 40 cm, W. 71 cm, djup 26 cm,
3 hyllor - 50 x 36 cm,
5 hyllor - 50 x 26 cm,
3 stegar - L 189 cm,
4 stabiliserande kors.
Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, på ställen repor, gnidning och stötar, gummianslutningar på stegarna i vissa fall porös, inga hållare/kontakter tillgängliga.
Mått ca.:
3 hyllor - 50 x 36 cm,
5 hyllor - 50 x 26 cm,
3 stegar - L 189 cm,
4 stabiliserande kors.