3272252. WHB. Modulärt steghyllsystem från 1960-talet.
WHB, modulärt stegställ/hyllsystem från 1960-talet, hyllsystem bestående av tre stegar av svartlackerad metall, fyra stabiliserande kors, en kropp och elva hyllor;
Mått ca.:
1 kropp - H. 47 cm, W. 71 cm, djup 36 cm,
11 hyllor - 71 x 26 cm,
3 stegar - L 189 cm,
4 stabiliserande kors.
Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, repor, gnidning och stötar på platser, inga hållare/kontakter tillgängliga.
Mått ca.:
11 hyllor - 71 x 26 cm,
3 stegar - L 189 cm,
4 stabiliserande kors.