BRITTISK 105MM APDS RUND, INERT.

3272051. BRITTISK 105MM APDS RUND, INERT.

Brittisk 105 mm APDS (Armour Piercing Discarding Sabot) övningsprojektil som används på Centurion Main Battle Tank, med 105 mm APFSDS-patronfodral som används på tyska Leopard MBT och daterad 1/92 till basen, 81 cm i höjd, (inert) (OBSERVERA Denna artikel säljs i Storbritannien och du bör vara medveten om lokala lagar och fraktkrav).

Åldersrelaterat slitage, smärre påfrestningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 661