MEDALJER, Finland, 1900-talets mitt.

327086. MEDALJER, Finland, 1900-talets mitt.

Frihetskorset för tapperhet i fält, 1939.
För tapperhet, silver, 1939.
För tapperhet, brons, 1939.
Vinterkrigsmedaljen i järn
Fortsättningskrigets minnesmedalj 1941-44.
Mellan-näsets kors, 1939-40.
18:e divisionens kors 1941-44.
Näsets kors IV AK.
Krigsveteraners förtjänstmedalj.
Diverse skytteutmärelser, pins, märken.

Brusslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

För tapperhet, silver, 1939.
För tapperhet, brons, 1939.
Vinterkrigsmedaljen i järn
Mellan-näsets kors, 1939-40.
Näsets kors IV AK.

Brusslitage.

Antal besök: 3 373