Klänning, siden med spets, fodrad, midjemått ca 50 cm, längd ca 137 cm. Beställd hos Eliason & Andersson, Lilla Edet/Göteborg till bröllop 1911. Originalkartong.
1 par skor, skinn med pärlprodyr, imiterad pärldekor, glasknappar. Märkta Silvanders import Göteborg. Märkt 35.
Slitage, skador, fläckar.
3 lösa knappar.
Slitage, skador, fläckar.
3 lösa knappar.