BRUDKLÄNNING samt SKOR 1 par, beställd inför bröllop 1911.

326993. BRUDKLÄNNING samt SKOR 1 par, beställd inför bröllop 1911.

Klänning, siden med spets, fodrad, midjemått ca 50 cm, längd ca 137 cm. Beställd hos Eliason & Andersson, Lilla Edet/Göteborg till bröllop 1911. Originalkartong.

1 par skor, skinn med pärlprodyr, imiterad pärldekor, glasknappar. Märkta Silvanders import Göteborg. Märkt 35.

Slitage, skador, fläckar.
3 lösa knappar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, skador, fläckar.
3 lösa knappar.

Antal besök: 1 459