BARSKÅP, hörnmodell, 1930/40-tal.

3266293. BARSKÅP, hörnmodell, 1930/40-tal.

Barskåp, hörnmodell, stomme i ekfanér, barinredning. Skåpslucka, vridbar låda samt dörrpar med rotfanér. Troligen Norge, 1930/40-tal
Höjd 134,5 cm
Bredd ca 92 cm
Djup (mitten mot hörn) ca 56 cm.

Fanér med slitage, ytan med shellack sliten. När luckan är öppen sluttar den något. Märke på toppen.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 134,5 cm
Bredd ca 92 cm

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 008