STRÖARE, sterling silver samt glas, Haesler Brothers, Edward John Haseler & Noble Haseler, London, England, 1875. Vikt 82 gram.

326591. STRÖARE, sterling silver samt glas, Haesler Brothers, Edward John Haseler & Noble Haseler, London, England, 1875. Vikt 82 gram.

Genombruten dekor, insats i koboltblått glas, stämplad.
Höjd 10,5 cm, diameter 5,4 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 1 094