VINGLAS samt KARAFF, 15 delar, kristall, "Helgaslipade", 1900-talets första hälft.

326525. VINGLAS samt KARAFF, 15 delar, kristall, "Helgaslipade", 1900-talets första hälft.

6 st vinglas, höjd 16,2 cm.
8 st vinglas, höjd 15 cm.
1 st karaff, höjd 33,2 cm.

Bruksslitage. Karaff med nagg i nedre kant, propp saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 st vinglas, höjd 16,2 cm.
8 st vinglas, höjd 15 cm.
1 st karaff, höjd 33,2 cm.

Antal besök: 1 408