326200. BYRÅ, nyrenässans, 1800-talets slut.
4 lådor, rotfanerade lådfronter, nyckelskyltar i metall. Höjd 103, längd 88, bredd 48 cm.
Slitage, förekomst av repor och störmärken. torrsprickor och smärre fanerskador, två lösa bakben.
Nyckel/nycklar finns.