PARTI DIVERSE, 18/1900-tal.

PARTI DIVERSE, 18/1900-tal.
326065. PARTI DIVERSE, 18/1900-tal.

Bordsur av trä/mässing, höjd 25 cm, sent 1800-tal.
Två par glasögon, 1800-tal.
Rakkniv i originalfodral.
Två cigarettmunstycken av sjöskum, i originalfodral.
Fem tallrikar, Rörstrand, 1800-talets andra hälft.

Bruksslitage, smuts, spricka i träfodral på bordsur, nagg samt skador på tallrikar, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Två par glasögon, 1800-tal.
Rakkniv i originalfodral.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 802